Horúca informácia: Hľadáme jazzového inštrumentalistu na netradičnom hudobnom nástroji

 

Zakladatelia a biografia

Vznik a vízia SAO

Slovak accordion orchestra založil v roku 2017 nevidiaci akordeonista a trojnásobný laureát medzinárodných festivalov Vladimír Košík.

Myšlienka založiť akordeónový orchester, vzišla z potreby vytvoriť teleso, ktoré umožní akordeónovým umelcom uplatniť sa aj ako interprét a nie len ako pedagóg a teoretik, ako je tomu v súčasnosti.

Našou ambíciou je, aby hudba Slovak accordion orchestra bavila poslucháčov všetkých vekových kategórií a fanúšikov jazzu, rockovej, ale aj filmovej hudby. Preto posúvame hranice hudobnej produkcie o niečo ďalej a tak na našich koncertoch to nie je len iba o hudbe, ale aj o vizuálnom zážitku.

Od roku 2017 Slovak accordion orchestra účinkoval na koncertoch po Slovensku a v Čechách a to v Košickej Filharmónií, Bratislavskom Istropolise, Smetanovom koncertním sálu v Prahe a na mnohých ďalších pódiách s viacerimi známimi spevákmi ako Mária Čírová, Nella Pocisková, Lenka Lo Hrůzová, Lukáš Adamec, Martin Chodúr, Rado Moznich a Peter Lipa.

V súčasnosti sa sústreďujeme na jazzovú a rockovú dramaturgiu ku ktorej práve tvoríme úplne nové videoprojekcie, ktoré budú súčasťou koncertov.

S novým jazzovým programom si nás budete môcť vychutnať v druhej polovici 2019 a v roku 2020 pripravujeme rockové koncerty so skupinou Fragile, ktoré budú na Slovensku, v Čechách, ale aj v blízkom zahraničí.


TIP
Prečítajte si aj:

Biografia

Aktuality

Novinky v hudbe a umení
19. august 2019

Novinky v hudbe a umení

Vznik medzinárodného festivalu Jazz & Accordion Days 2019

Nová grafika, dizajn a webdesign webu
19. júl 2019

Nová grafika, dizajn a webdesign webu

Spustenie novej webstránky www.slovakaccordion.com